Senkron_Tech_01
Senkron_Tech_02

PROJE

Kurumsal Kimlik

MÜŞTERİ

Senkron Tech

PROJE TARİHİ

Şubat 2023

Senkron Tech

1996 yılında kurulan Sencron Tech, şirketlerin geleceğin teknolojilerine adaptasyon sağlaması için çalışan bir teknoloji şirketidir. Şirketin bir çok sektöre yönelik çözümler sunan marka ve yazılımları bulunmaktadır. Sencron Tech farklı markaları ve ürünleri ile ana markasının görsel ilişkisinin tanımlanması kapsamında Nood Design’la iş birliği yaptı.

Noord Design marka stratejisi ve Sencron Tech ekibinden aldığı brif doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirdi. Yaratıcı süreç sonunda kategorideki rakiplerinden ayrışan ve kategorinin kodlarına uygun çift yönlü ikonik “S” formu ortaya çıktı. Bu form marka için gelecek ve bugünün ahengi ile marka ve kullanıcılarının adaptasyonunu simgeleyecek şekilde tasarlandı.

İkonik çift yönlü S sembolü marka isminin güçlü bir şekilde hatırlanmasını sağlayarak markanın vaadini de ortaya koyuyor. Senkron Tech görsel kimlik tasarımı projesi kapsamında markanın alt ve bağlı markalarıyla görsel kullanım standartları da oluşturuldu. Ayrıca markanın tüm temas anlarına yönelik görsel uygulama tasarımları geliştirildi. Marka görsel kimlik kılavuzunun hazırlanması ve paydaşlara aktarılması ile biten proje yaklaşık 12 hafta sürdü.