Noord Hakkında

NOORD, marka kimliği alanında hizmet veren bağımsız bir tasarım stüdyosudur. Uzmanlığımız insanlarla iletişim kuran ve markanızı geleceğe taşıyan görsel stratejiler tasarlamaktır. Kısıtlı ve zor zamanlarda hızlı, etkili, farklı, yeni ve cesur çözümler üretiriz. Üç aşamalı tasarım planımızla markanız için doğru olan yolu belirler ve uygulamaya geçeriz. Görsel iletişim tasarımı alanında çalışan deneyimli ekibimizle size doğru hizmetler sunar, özgün fikirlerle sürdürülebilir marka kimlikleri yaratırız.

Uzmanlık
Alanlarımız

- Logo
- Marka Kimliği
- Ambalaj
- Yazı Karakteri
- Sunum
- Hareketli Görüntü
- 3D Görselleştirme

Ekip

Noord ekibi yeni, yaratıcı ve hızlı çözümleriyle markanıza çeviklik kazandırır.

Ardan Ergüven

Görsel Strateji Danışmanı

Bilkent Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olan tasarımcı Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarım alanında Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programlarını tamamladı. Aynı kurumda Profesör öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Ergüven, marka kimliği ve ambalaj tasarımı alanında uzmanlaşmıştır. 2014’te İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü’nü kazanan tasarımcı Kunsthochschule Berlin Weißensee, Almanya’da (2014) ve Accademia Di Belle Arti Di Verona, İtalya’da (2015) kişisel afiş sergileri açtı. Çeşitli dergilere ve gazetelere tasarım ve görsel kültür hakkında yazıları yayımlandı. Bugüne kadar 100’den fazla marka için görsel tasarım çözümü üreten Ergüven’in “İyi Tasarım nedir?” başlıklı bir kitabı bulunmaktadır.

Keremcan Gümüştaş

Keremcan Gümüştaş

3D Görselleştirme ve Animasyon

Lisansını Hacettepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde tamamlayan tasarımcı, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. 2004’de Moskova’ya yerleşti ve burada Cerebro Creative isimli tasarım stüdyosunu açtı. Bir süre Istanbul’da Wunderman Istanbul’un Yaratıcı Yönetmenliğini de üstlenen Gümüştaş, halen Moskova’da Türk ve Rus firmalarına görsel iletişim danışmanlığı, profesyonel tanıtım filmleri, fotoğrafçılık, 3 Boyutlu görselleştirme ve VFX konularında hizmet vermektedir.

Ramazan Özkan

Yardımcı Sanat Yönetmeni

Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünü’nden mezun olan Özkan, 2021 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Tasarım Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Ulusal ve uluslararası etkinliklerde çalışmaları sergilenen tasarımcı Noord bünyesinde kurumsal kimlik ve UI/UX alanında tasarım çalışmalarına devam etmektedir.