kırkikindi kurumsal kimlik

Kırkikindi Kurumsal Kimlik

Kırkikindi Kurumsal Kimlik Çalışması

Kırkikindi Kurumsal Kimlik Çalışması

Kırkikindi Kurumsal Kimlik Çalışması

Kırkikindi Kurumsal Kimlik Çalışması

PROJE

Kurumsal Kimlik

MÜŞTERİ

Kırkikindi

PROJE TARİHİ

Ağustos 2022

Kırkikindi

Tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanın benzersiz bir yemek kültürü; Konya Selçuklu Mutfağı. Konya’nın birkaç ürünü ile tanıdığımız ancak keşfedilmeyi bekleyen benzersiz bir zenginliğe sahip bir mutfağı bulunuyor. Bu mutfağın geniş kitlelerin beğenisine sunulması ve geleneğin yaşatılması misyonu ile kurulan Kırkikindi Restoran markası için, güncel misyonu ve geçmiş mirası arasında köprü kuracak bir görsel kimlik tasarımı çözümüne ihtiyaç vardı.
 
Ustalığın sırrını merkeze alan görsel kimlik tasarımı fikrinde marka ismine gönderme yapan 40 figürü tasarlandı. Bu figür marka ismini destekleyen ancak bire bir tekrar etmeyerek benzersizliğini koruyan bir ikon. Öyle ki küçük bir zihin oyunu barındırarak uzun marka isminin tekrar edilerek okunmasını sağlıyor.
 
Noord Design tarafından 6 haftalık bir tasarım süreci ile tamamlanan proje kapsamında yeni markanın görsel kimlik uygulama sürecine de danışmanlık edildi. Süreç içerisinde malzeme seçiminden alternatif uygulamalara kadar bir çok alanda çalışıldı.